Čomu sa venujem

Fúzna biopsia prostaty

Pri podozrení na rakovinu prostaty máme
k dispozícii moderný diagnostický zákrok - fúznu transperineálnu biopsiu prostaty. Rakovinu odhalí s vysokou presnosťou. Po školení v Nórsku v Osle v roku 2019 som túto metódu zaviedol na Slovensku a vyškolil som už niekoľko ďalších tímov.

komplexná liečba obličkových
a močových kameňov

Obličkové kamene môžu byť veľmi nepríjemné
a bolestivé. Zvoliť vhodnú operačnú liečbu je kľúčové. Operácie močových kameňov sú hlavnou náplňou mojej práce. Okrem toho sa ale venujem aj prevencii ochorenia a príčinám vzniku kameňov, napríklad pomocou vhodne zvolenej stravy.

Medicínsky výskum

Venujem sa hlavne výskumu, ktorého výsledky vieme využiť v bežnej klinickej praxi. V rámci PhD. štúdia som sa zaoberal otázkou, ako zlepšiť kvalitu života pacientov s močovými kameňmi. Som súčasťou tímu, ktorý vyvíja inovatívnu liečbu rakoviny prostaty. Najnovšie vediem výskum umelej inteligencie pri operačnej liečbe močových kameňov.

Preventívna urológia
u žien aj mužov

Ambulantne sa venujem nielen liečbe rozličných urologických ochorení, ale aj predchádzaniu ďalších komplikácií. Vhodne zvolená liečba nezhubne zväčšenej prostaty alebo močových kameňov môže zachrániť
vaše obličky.

prednášková činnosť a osveta
v oblasti urológie

Pracujem aj ako odborný asistent na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského, učím medikov aj ďalších zdravotníkov. Prednáškovej činnosti sa venujem tiež mimo univerzity. Pravidelne navštevujem rôzne podcasty, televízne či rozhlasové relácie a eventy. Ak máte záujem, neváhajte ma kontaktovať.