Čomu sa venujem

komplexná liečba obličkových
a močových kameňov

Obličkové kamene môžu byť veľmi nepríjemné
a bolestivé. Zvoliť vhodnú operačnú liečbu je kľúčové. Operácie močových kameňov sú hlavnou náplňou mojej práce. Okrem toho sa ale venujem aj prevencii ochorenia a príčinám vzniku kameňov, napríklad pomocou vhodne zvolenej stravy.

Fúzna biopsia prostaty

Pri podozrení na rakovinu prostaty máme
k dispozícii moderný diagnostický zákrok - fúznu biopsiu prostaty. Rakovinu odhalí s vysokou presnosťou. Po školení v Nórsku v Osle od roku 2019 vykonávam túto metódu transperineálnym prístupom ako prvý na Slovensku.

Preventívna urológia
u žien aj mužov

Ambulantne sa venujem nielen liečbe rozličných urologických ochorení, ale aj predchádzaniu ďalších komplikácií. Vhodne zvolená liečba nezhubne zväčšenej prostaty môže zachrániť
vaše obličky.

Medicínsky výskum

Venujem sa hlavne výskumu, ktorého výsledky vieme využiť v bežnej klinickej praxi. V rámci PhD. štúdia som sa zaoberal otázkou, ako zlepšiť kvalitu života pacientov s močovými kameňmi. Som súčasťou tímu, ktorý vyvíja inovatívnu liečbu rakoviny prostaty. Najnovšie vediem výskum umelej inteligencie pri operačnej liečbe močových kameňov.

prednášková činnosť a osveta
v oblasti urológie

Pracujem aj ako odborný asistent na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského, učím medikov aj ďalších zdravotníkov. Prednáškovej činnosti sa venujem tiež mimo univerzity. Pravidelne navštevujem rôzne podcasty, televízne či rozhlasové relácie a eventy. Ak máte záujem, neváhajte ma kontaktovať.